fbpx

FAQ

Szkolenia odbywają się w Świeradowie Zdroju na Dolnym Śląsku. Na terenie lasów należących do Nadleśnictwa Świeradów Zdrój.

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj szkolenia wybierasz. Jeżeli wybierasz szkolenie elementarne – 1 stopnia to o nic nie musisz się martwić. My wszystko zapewniamy ( również dobrą zabawę ) Natomiast jeżeli chodzi o inny rodzaj szkolenia to wyposażenie, które musisz posiadać dokładnie opisujemy w mailu informacyjnym po zakupie. Jeżeli będzie Ci czegoś brakowało to również się nie przejmuj.

Wypożyczamy śpiwór i karimatę za dodatkową opłatą 50zł.

Nie wymagamy profesjonalnej odzieży outdoorowej. Ubierz się wygodnie, odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Załóż wygodne buty, najlepiej za kostkę. Pamiętaj, że Twoje ubranie może się zniszczyć lub przemoczyć. Jeżeli tak się stanie, w trakcie szkolenia nauczymy Cię, jak szybko wysuszyć odzież i obuwie.

Szkolenie elementarne – 1 stopnia – trwa dwa dni (najczęściej sobota- niedziela).
Spotykamy się w sobotę o godzinie 9:30 w wyznaczonym miejscu, trwa do kolejnego dnia do godziny 12:00-14:00. W zależności od szybkości przyswajania wiedzy, warunków pogodowych i innych sytuacji.

Szkolenie ekstremalne – 2 stopnia – trwa trzy dni ( piątek – sobota – niedziela).
Szkolenie rozpoczynamy w wyznaczonym miejscu w piątek o godzinie 20:00, trwa aż do niedzieli do ok. 12:00-14:00)

Szkolenia integracyjne dla firm – nie mają ścisłych ram czasowych. Godziny i ilość dni ustalamy indywidualnie, na potrzeby każdej grupy.

Szkolenie bushcraftowe – trwa dwa dni. Spotykamy się w sobotę w wyznaczonym miejscu ok 11:00 szkolenie trwa aż do niedzeli do ok 12:00-14:00.

Wyprawy motocyklowe – sky is the limit. Wszystko ustalimy wspólnie podczas układania trasy.

Pogoda nie wpływa w żaden sposób na możliwość odbycia szkolenia.
Kierujemy się zasadą, iż czym trudniejsze warunki tym więcej możemy się nauczyć.
Powodem dla którego będziemy musieli przełożyć nasze zaplanowane szkolenie, może być wydany komunikat zagrożenia pożarowego. Dostosowujemy swój grafik również do sezonu łowieckiego. Wtedy wstęp do lasu jest niemożliwy dla wszystkich, a my dbamy o Wasze bezpieczeństwo i mocno przestrzegamy zasad.
Wszyscy nasi instruktorzy posiadają przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy.
Nie musisz mieć ze sobą żadnej żywości oraz napojów.
Otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia. Będziesz mógł/mogła powiesić go sobie w widocznym miejscu, tak aby zachwycał innych.
Jeżeli chcesz spróbować swoich sił to na samym początku rekomendujemy zakup naszego bazowego szkolenia elementarnego – 1 stopnia survivalu. Jest przeznaczone dla osób początkujących. Z całą pewnością sobie na nim świetnie poradzisz, a my Ci pomożemy, żebyś je ukończył/a.

Szkolenie ekstremalne kierujemy dla osób które już posiadają podstawową wiedzę survivalową lub odbyły nasze szkolenie 1 stopnia survivalu. Jest znacznie bardziej wymagające pod względem kondycyjnym oraz technicznym.

Wybierz ten rodzaj szkolenia w przypadku, kiedy chcesz zapisać się na szkolenie ze swoim dzieckiem. Poznacie traperskie techniki życia w dziczy. Przeżyjesz ze swoim dzieckiem niezapomnianą przygodę. 

Pamiętaj, że Twoje dziecko musi mieć minimum 8 lat.

Jasne, że możesz. Oferujemy vouchery na każdy rodzaj szkolenia. Zachowujemy wówczas pełną dyskrecję. Poinformujemy Cię mailowo, jak powinna się przygotować obdarowana osoba. Możemy wysłać Ci pocztą elegancki voucher prezentowy bądź przysłać plik pdf do wydruku we własnym zakresie. Ty zdecydujesz w jakiej formie chcesz dać prezent.

Scroll to Top